Antalya Kalkan Antalya Transfer

Antalya Kalkan Antalya Transfer Tatil planında rotasını Kalkan’a çevirenler dikkat! Artık mesafeleri dert etmenize gerek yok. Aslar Turizm, güvenli ve konforlu transfer hizmetleri...

Antalya Kalkan Antalya Transfer

Tatil planında rotasını Kalkan’a çevirenler dikkat! Artık mesafeleri dert etmenize gerek yok. Aslar Turizm, güvenli ve konforlu transfer hizmetleri ile hem mesafeleri kısaltıyor hem de tatilin keyfi daha seyahat aşamasındayken başlıyor. Antalya- Kalkan arasını havaalanı  Antalya Kalkan Transfer hizmetleriyle kat etmek eğlenceli ve de rahat.

Kalkan, Akdeniz’in tatil cennetlerinden biri. Aslen küçük bir balıkçı kasabası olan Kalkan her yıl yerli ve yabancı yüzbinlerce turisti ağırlıyor. Doğal ve tarihi zenginlikleriyle bir cazibe merkezine dönüşen Kalkan hakkında bilinmesi gerekenler var. Kalkan’a nasıl gidilir, Kalkan’ın tarihi hakkında bilgileri sizin için hazırladık.

Kalkan’a nasıl gidilir?

Buraya gitmenin en kolay yolu elbette havayolu ile ulaşım sağlamak. Ancak Kaş’a bağlı olan Kalkan’da bir havalimanı yok. Dalaman ve Antalya havalimanlarına iniş yapıldıktan sonra Kalkan’a ancak karayolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Bu ulaşım sürecinde toplu taşıma kullanmak istemeyenler ya da özel araç kiralamayacak olanlar için transfer hizmetleri alternatifi sunuluyor. VIP transfer hizmetleri sayesinde üst segment ve konforlu araçlarla Antalya Havalimanı’ndan Kalkan’a ulaşabilirsiniz. Dileyenler ailesiyle ya da tek başına transfer hizmetinden faydalanabilir. Dileyenler ise paylaşımlı transfer hizmetinden yararlanarak bu yolculuğu daha ekonomik hale getirebilir. Her iki türlü de güven ve konfor riski bulunmayan transfer hizmetleri sayesinde özellikle pandemi döneminde hijyeni de garanti altına almak mümkün oluyor.

Kalkan’ın tarihi

“Dünyada yıldızlara en yakın yer.” Ünlü tarihçi Heredot, Kalkan’ı böyle tarif ediyor işte! Çünkü Antalya’nın en uç köşesinde yer alan, coğrafi açıdan Muğla sınırına daha yakın konumlanan Kalkan, doğal ve tarihi güzelliklerle bezeli bir sahil kenti. O kadar dikkat çekici ki özellikle İngilizler bölgenin yaz-kış yaşayan sakinlerinden… Gelelim Kalkan’ın tarihine; Kalkan ve çevresinde pek çok tarihi kent var. Kalkan tarihi boyunca Hititler, Lidyalılar, Romalılar ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış bir merkez. İşte Kaş-Kalkan’daki önemli tarihi kentler:

Antiphellos

Likyalılardan kalma kral mezarlarının yer aldığı Antiphellos, bölgenin dikkat çeken antik kentlerinden. Ayrıca Antik kentin doğusunda ve kuzeyindeki dağlarda üzerinde Likya yazılarının yer aldığı kaya mezarları bulunuyor. MÖ 4. yy’a ait olan ve “Kral Mezarı” olarak bilinen Uzun Çarşı’daki Likya yazıtlı anıt mezar bu mezarların en güzel örneklerinden biri.

Patara

Patara, Likya’nın en büyük liman kapısı ve Xanthos vadisinin de son şehri. Ancak deniz kumlarının dolması nedeniyle yıllar içinde kentin denizle bağlantısı bulunmamakta. Plajı ise bölgenin en ünlü plajlarından biri. 12 km sahil şeridi bulunan Patara, Caretta Caretta’ların da yuvası olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Antik kentine oldukça iyi durumda olan Roma zafer takından yapılıyor.

Xanthos

Xanthos Antik Kenti Kalkan ile Fethiye arasında yer alıyor. Kalkan’a 18 km mesafede yer alan antik kent Kınık Köyü sınırları içinde… Burası , Likya’nın başkenti olarak biliniyor. Ayrıca Xanthoslu’ların Troya savaşlarına katıldıkları da önemli tarihi bilgilerden biri ve antik yazıtlarda bu bilgi yer alıyor.

Tlos

Bölgenin önemli antik kentlerinden biri başkası ise Tlos. Likya dilinde Tlava olarak anılan bu kentin tarihiyle ilgili bilgi veren sikkeler ve yazıtlar var. Seydikemer’in Yaka Mahallesi sınırlarında yer alan tarihi kent. Ayrıca Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer alıyor. Kentin girişindeki akropol oldukça etkileyici…

Letoon

Unesco Dünya Mirası Listesi içinde yer alan antik kentlerden biri de Letoon. Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün resmi bilgilerine göre MÖ yedinci yüzyılda kurulduğu tahmin edilen kent antik çağda Likya’nın dini merkezi konumundaydı. Çünkü Bu kutsal alandaki Leto, Apollon ve Artemis tapınakları tarihi açıdan çok değerli. Ayrıca Letoon Antic Kenti Likya yürüyüş yolu rotasında yer alıyor.

Çünkü size ve sevdiklerinize çok ama çok önem veriyoruz.

Her türlü isteğinize cevap vermek bizim için büyük bir zevk.

Özel tekne turu detaylarını incelemek için :

https://aslarturizm.com/tur/kekova-ozel-tekne-turu-kekova-ozel-tekne-turu-fiyat-kekova-ozel-tekne-turu-ucret/

Taşıma fiyatlarımız hakkında bilgi almak için :

kaskalkanshuttle.com

Youtube Kanalımızı incelemek için :

https://www.youtube.com/@aslarturizm6651

Ziyaretçi Görüşleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Antalya Kaş Transfer, Antalya Kaş Transfer Fiyatları, Antalya Havalimanı Kaş Transfer, Antalya Kaş VIP Transfer, Antalya Kaş Transfer Ücreti, Antalya Kaş Transfer Firmaları
Antalya Kaş Antalya Transfer
Antalya Kaş Antalya Transfer Hizmeti Antalya Kaş Antalya Transfer detayına gelirsek...
Dalaman Kaş Transfer, Dalaman Kaş Transfer Fiyat, Dalaman Kaş Transfer Ücreti, Dalaman Kaş Transfer Saatleri, Dalaman Kaş Transfer Kaç Saat,
Dalaman Kaş Dalaman Transfer
Dalaman Kaş Dalaman Transfer Hizmeti Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden biri olan...
Dalaman Kalkan Transfer Fiyatları, Dalaman Kalkan Transfer Ücreti, Dalaman Kalkan ulaşım, Dalaman Kalkan arası kaç km, Dalaman Kalkan VIP Transfer, Dalaman Kalkan ucuz transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer Hizmeti Kalkan, Akdeniz sahil şeridinin küçük ama...
Dalaman Patara Transfer, Dalaman Patara arası kaç km, Dalaman Patara Transfer Ücreti, Dalaman Patara Transfer Saatleri
Dalaman Patara Dalaman Transfer
Dalaman Patara Dalaman Transfer Hizmeti Türkiye özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde...
VIP Transfer
En uygun fiyata transfer hizmeti bul