Antalya’da Saklıkent Jeep Safari hizmeti

Saklıkent Safari turu Türkiye’nin tatil ve doğa cenneti Muğla keşfedilmeyi bekleyen güzellikleriyle yaz aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Muğla’nın ilçelerinden biri olan Fethiye’deki...

Saklıkent Safari turu

Türkiye’nin tatil ve doğa cenneti Muğla keşfedilmeyi bekleyen güzellikleriyle yaz aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Muğla’nın ilçelerinden biri olan Fethiye’deki cennet köşelerinden biriyse herkesin çok duyduğu, dünyaca ünlü olan Saklıkent Kanyonu. Kaş ve Kalkan’dan başlayan günü birlik Saklıkent Safari turu ile Fethiye’deki antik kentleri keşfedebilir, kanyonda yürüyüş yapabilir ve hem serin hem de macera dolu bir gün geçirebilirsiniz. Aslar Turizm’in düzenlediği Saklıkent Jeep Safari turları ayrıcalıklı bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir aktivite.

Tatilde güney sahillerinden vazgeçemeyenler soluğu Muğla ve Antalya’da alıyor. Kaş, Kalkan, Fethiye gibi bölgeler gerek tarihi özellikleri gerek doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Tatilini 5 yıldızlı otelinden çıkmadan geçirmek istemeyenler bu bölgelerde yer alan kamp alanlarında konaklayabilir, tekne turlarıyla çok özel koyları keşfedebilir, Saklıkent Safari turu macera dolu günlük gezilere çıkabilir. Tüm bunları yapabilmek için rağbet gören yerlerin başında aynı zamanda bir Milli Park olan Saklıkent Kanyonu geliyor.

Saklıkent Kanyonu Nerede?

Saklıkent Kanyonu 2014’ten bu yana Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı. Özellikle Fethiye tarafına tatile gidenlerin mutlaka gidip görmesi gereken bu doğal oluşumu çevre ilçelerden günü birlik görmeye gelenlerin sayısı da oldukça fazla. Kaş ve Kalkan bölgeleri de Fethiye’ye çok uzak olmadığından kanyona buralardan da her gün yüzlerce ziyaretçi geliyor.

Saklıkent ile Fethiye arası yaklaşık olarak 45 kilometre. Aynı zamanda Antalya-Kaş yolu üzerinde yer alan Saklıkent Kanyonu için tam olarak Antalya ile Muğla sınırında yer alıyor diyebiliriz. İki ilin sınır çizgisini çeken Eşen Çayı ise kaynağını Akdağlar’dan alıyor ve bu kaynak da Saklıkent Kanyonu’na hayat veriyor. Saklıkent Kanyonu Kaş’a 65 km, Patara’ya 30 km, Ölüdeniz’e ise 50 km mesafede yer alıyor. Çevre bölgelerden ortalama bir saat yolculuğun sonunda kanyona ulaşmak mümkün oluyor.

Saklıkent Kanyonu’nun Özellikleri

Saklıkent Kanyonu’nun uzunluğu 18 km, yüksekliği ise 200 ila 600 metre arasında değişiyor. Kanyonun içinde yürürken daralan kısımlarında bazen güneş görünmeyebiliyor. Her ne kadar eğlenceli olsa da adrenalinin de oldukça yükseldiği kanyon yürüyüşünü profesyonel rehberler eşliğinde yapmakta fayda var. Saklıkent Kanyonu hakkında önemli bilgiler ise şunlar:

Binlerce yıl evvel oluşan kanyon, kolay aşınabilen kalkerli bir yapıya sahip. Fay çatlakları yüzyıllar içerinde burada bir kanyon oluşturmuş. Kanyon içinde akan su her ne kadar sakinmiş gibi görünse de yürürken öyle olmadığını anlıyorsunuz. Bu nedenle kanyona giriş yaparken baret ve ayakkabı kiralayabilir, bu yolculuğu daha güvenli hale getirebilirsiniz.

 • Kanyon bir çoban tarafından tesadüfen keşfedildi ve daha sonra yıllar içinde turizm merkezi oldu.
 • Saklıkent Kanyonu’na ücret ödenerek giriyoruz. Müze kart kanyona girişte geçerli değil. Yetişkin ve öğrenci ücretleri değişiyor. Otoparklar da ayrıca ücretlendiriliyor.
 • Soğuğa dayanıklı değilseniz kanyona girmeniz ve de kanyon boyunca yürümeniz sizi oldukça zorlayabilir. Kanyonun suyu soğukluğuyla nam salmış durumda.
 • Kanyonun kayaları çok kaygan. Akan suyun etkisiyle bu kayganlık düşme tehlikesi yaratabiliyor. Bu nedenle yürürken çok dikkatli olmalısınız.
 • Suyun hizası zaman zaman omzunuza kadar geliyor. Kaygan kayaları ve suyun soğukluğunu düşünürseniz kanyonda yürüyüş yapmak özellikle küçük çocuklar için pek güvenli değil.

Saklıkent Kanyonu nasıl keşfedildi?

Saklıkent Kanyonu’nun neredeyse herkesçe bilinen meşhur bir keşif hikayesi var. Yine de değinmeden geçmeyelim: Kanyon, 1988 yılında çoban Ekrem Uçar keşfetti. Yani kanyonun öyle çok da eskiye dayanan bir geçmişi yok. Bir gün hayvanlarını otlatmaya çıkan Çoban Ekrem, bu esnada farkında olmadan kanyona giriyor ve karşılaştığı manzaraya kendi de inanamıyor. Bu keşfin ardından bölgede yaşayanların çabasıyla kanyona bir köprü kuruluyor ve kanyona giriş sağlanıyor. Ardından 49 yıllığına Orman Bakanlığı’ndan kiralanan yere Çoban Ekrem bir alabalık çiftliği kuruyor. Saklıkent Kanyonu 1989 yılında turizme açıldı. Tesadüfen keşfedilmese belki de daha uzun yıllar boyunca haberdar olamayacağımız Saklıkent, işte kendini bu şekilde gizlemesinden kaynaklı olarak bu isimi aldı.

Saklıkent’te neler yapılır?

Saklıkent elbette yalnızca kanyondan ibaret değil. Burası, çevresinde antik kentlerle dolu tam bir keşif bölgesi… Peki, keyifli ve macera dolu bir kanyon yürüyüşünün ardından Saklıkent’te neler yapabilirsiniz? İşte Saklıkent’te yapabileceğiniz aktiviteler:

 • Kanyon’da yürümek eğlenceli olduğu kadar yorucu ve bu yolculuğun ardından özellikle kendinizi çok acıkmış hissedebilirsiniz. İşte tam da bu hissi bastırmak için kanyonun çıkışında, çayın üzerine kurulu restoranda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Özellikle gözlemesinin ve alabalığının meşhur olduğunu belirtelim. Restoran denince aklınıza lüks bir yer gelmesin. Bölgenin ruhuna uyumlu otantik bir mekanda, buz gibi suların üzerine kurulu yer sofralarında yemek yemek farklı ve unutamayacağınız bir lezzet deneyimi olacak. Alabalık özellikle tavsiyemizdir.
 • Saklıkent’te yapacağınız en meşhur aktivitelerden biri rafting. Rafting için hazırlıklı değilseniz ve o anda karar verdiyseniz de çaresi var. Ekipmanları hemen orada kiralayabilirsiniz.
 • Karaçay ile Eşen Çayı’nın buluşma noktasında çamur banyosu yapabilirsiniz. Çamur banyosu aslında bu bölgenin uzun yıllardır tercih edilen eğlenceli aktivitelerinden biri oluyor.
 • Saklıkent’e yakın konumda yer alan Gizlikent Kanyonu da oraya kadar gitmişken görmeden dönmeyin diyeceğimiz yerlerden biri.
 • Bölgedeki ağaç evlerin farklı bir konaklama deneyimi vadettiğini not edelim. Ağaç evlerde konaklayarak tatilinizi bambaşka bir keyfe taşıyacaksınız.
 • Tlos Antik Kenti de oldukça yakın konumuyla Saklıkent’e gelenlerin uğramadan gitmedikleri bir tarih noktası. Kent, UNESCO Dünya Geçici Miras listesinde de yer alıyor.

Saklıkent Jeep Safari turu

Yaz tatilini unutulmaz anılarla doldurmak isteyenler için Aslar Turizm tarafından düzenlenen Saklıkent Jeep Safari macera severleri için önerilen çok özel bir program. Kaş ve Kalkan çıkışlı olan jeep safari programı deneyim ve eğlence dolu bir günü sizin için garanti ediyor. Saklıkent Jeep Safari Turu’nda neler yapıyoruz?

Saklıkent Jeep Safari için start, sabah 09:20 Kaş’tan veriliyor. Kalkan’da ise motorlar 10:00’da çalışıyor.

Turun ilk uğrak noktası Üzümlü Köyü… Burada gözleme ve çay ikramıyla doğal, doyurucu ve lezzetli bir kahvaltı yapacağız. Ardından Saklıkent ve Gizlikent kanyonlar bölgesine geçeceğiz.

İlk olarak Gizlikent Kanyonu, daha sonra Saklıkent Kanyonu ziyaret edeceğiz ve her iki kanyonda da profesyonel rehberler eşliğinde yürüyüş yapacağız.

Yürüyüş tamamlandığında Saklıkent Kanyonu’ndan akan soğuk suların üzerinde kurulu restoranda öğle yemeği yeniyor. Açık büfe soğuk meze çeşitlerini sunan restoranda tavuk ve alabalık seçenekleri mevcut.

Yemekten sonra araçlarla Xanthos antik kentinden geçeceğiz. Daha sonra Patara antik kentinden geçiş yapılarak Patara plajına geleceğiz. Burada bir saat yüzme ve dinlenme molası var.

Patara plajından sonra da yine Kaş-Kalkan bölgesinin dünyaca ünlü plajı Kaputaş’a gideceğiz. Burada da 45 dakika kadar konakladıktan sonra son varış noktası olan Kaş’a döneceğiz.

Aslar Turizm tarafından düzenlenen jeep safari programına gözleme ve çay ikramları. Saklıkent ve Gizlikent kanyonları giriş ücreti, transfer, rehberlik hizmeti, öğle yemeği ve ikramlar ücrete dahil. İçecekler ise ekstra olarak ödeniyor. Daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyip , bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çünkü size ve sevdiklerinize çok ama çok önem veriyoruz.

Özel tekne turu detaylarını incelemek için :

https://aslarturizm.com/tur/kekova-ozel-tekne-turu-kekova-ozel-tekne-turu-fiyat-kekova-ozel-tekne-turu-ucret/

Taşıma fiyatlarımız hakkında bilgi almak için :

kaskalkanshuttle.com

Youtube Kanalımızı incelemek için :

https://www.youtube.com/@aslarturizm6651

Ziyaretçi Görüşleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Antalya Kaş Transfer, Antalya Kaş Transfer Fiyatları, Antalya Havalimanı Kaş Transfer, Antalya Kaş VIP Transfer, Antalya Kaş Transfer Ücreti, Antalya Kaş Transfer Firmaları
Antalya Kaş ve Antalya transfer hizmeti
Antalya Kaş Antalya Transfer Hizmeti Antalya Kaş Antalya Transfer detayına gelirsek...
Dalaman Kaş Transfer, Dalaman Kaş Transfer Fiyat, Dalaman Kaş Transfer Ücreti, Dalaman Kaş Transfer Saatleri, Dalaman Kaş Transfer Kaç Saat,
Dalaman Kaş Dalaman Transfer hizmeti
Dalaman Kaş Dalaman Transfer Hizmeti Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden biri olan...
Dalaman Kalkan Transfer Fiyatları, Dalaman Kalkan Transfer Ücreti, Dalaman Kalkan ulaşım, Dalaman Kalkan arası kaç km, Dalaman Kalkan VIP Transfer, Dalaman Kalkan ucuz transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer hizmeti
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer Hizmeti Kalkan, Akdeniz sahil şeridinin küçük ama...
Dalaman Patara Transfer, Dalaman Patara arası kaç km, Dalaman Patara Transfer Ücreti, Dalaman Patara Transfer Saatleri
Dalaman Patara Dalaman Transfer hizmeti
Dalaman Patara Dalaman Transfer Hizmeti Türkiye özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde...
VIP Transfer
En uygun fiyata transfer hizmeti bul