Dalaman Kaş Dalaman Transfer

Dalaman Kaş Dalaman Transfer Hizmeti Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden biri olan Kaş’a ulaşmanın en pratik yollarından biri uçakla  Dalaman Kaş Transfer ile Dalaman’a...

Dalaman Kaş Dalaman Transfer Hizmeti

Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden biri olan Kaş’a ulaşmanın en pratik yollarından biri uçakla  Dalaman Kaş Transfer ile Dalaman’a gitmek ve oradan karayoluyla Kaş’a geçiş yapmak. Dalaman’da görülmesi gereken yerler nelerdir? Kaş’ta neler yapılır? Siz de transfer hizmetlerimizden faydalanarak tatilinizi daha en başından konforlu kılabilirsiniz. Peki, Dalaman’dan Kaş’a nasıl gidilir?

Dalaman, Muğla’nın birbirinden güzel ilçeleri arasında özel bir konuma sahip.Şöyle ki tarih ve doğanın iç içe geçtiği Dalaman’da görülmesi gereken koylar arasında başı Kurşunlu, Akbükü, Göbün, Boynuzbükü ve Sarsala çekiyor. Ayrıca doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi de Dalaman’ı turistler için cazip hale getiren özelliklerinden biri… Çünkü Kapıdağı, Şerefler, Kayadibi, Çöğmen, Gürleyik ve Bozbel köylerindeki kalıntılar görülmeye değer. Ve Burada kaya mezarları, kaleler, su sarnıçları, türbeler, antik şehirler, köprüler ve manastırlar da kentin tarihi dokusunu pekiştiriyor.

Dalaman’da Görülmesi Gereken Yerler

Yolu öncelikle Dalaman’a düşenlerin, rotayı Kaş’a çevirmeden önce görmesi gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Kapıdağı’nda yer alan Lidai, Lissay, Crya ve Kleopatra Hamamı,
 • Şerefler’deki Kalynda ve kaya mezarları,
 • Kargınkür’ünde türbe,
 • Gürköy’de yer alan demirci çarşısı,
 • Gökdağ’daki Likya kaya mağaraları,
 • Tarihi Akköprü,
 • Likya kaya mezarları,
 • Hippokome Antik Kent,
 • Bozbel’de Oktopolis Antik Kentin uzantısı sur ve kaya mezarları,

Kaş’ta Neler Yapılır?

Kaş, özellikle son yıllarda popülaritesini oldukça arttırdı. Çünkü Bodrum ve Çeşme lüks tatilcilerin tercih ettiği destinasyonlar olarak öne çıkarken, alternatif tatil yapmak ve dalış, kanyon yürüyüşü gibi sporları tatiline eklemek isteyenler yönünü Kaş’a çeviriyor. Daha bohem bir tatil için Kaş oldukça ideal bir bölge. Nevi şahsına münhasır coğrafyası, turkuazın tonlarını görebileceğiniz denizi, bakir doğası; sakin keyifli ve butik bir tatil yapmak isteyenleri Kaş’a çekiyor. Şimdi Gelelim Kaş’ta neler yapılabileceğine: Birbirinden güzel ve temiz koylarda kulaç atmanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca Yamaç paraşütü ve scuba diving gibi eğlenceli aktiviteler de yine Kaş denildiğinde akla ilk gelenler. Caretta caretta’ları izleyebilmek ise tatilinizin en unutulmaz anlarından biri olabilir. Sahil boyunca uzanan özel mekanlarda leziz deniz ürünlerini yemek yiyebilir ve ardından kaliteli müzik dinleyebilirsiniz. İşte Kaş’ta yapılabileceklerin bir listesi:

 • En meşhur plajı Kaputaş’ta yüzebilirsiniz. Kaputaş oldukça küçük bir plaj ve çoğu zaman çok kalabalık olduğunu bilmenizde fayda var. Çünkü Kaş’ın keşfedilmeyi bekleyen birbirinden güzel pek çok plajı da var.
 • Kekova’da Batık Simena Antik Kenti’nde kano gezintisi yapabilirsiniz. Simena Antik Kenti tarihte yaşanan büyük bir depremle sular altında kalmış. Çünkü suların içinden çıkan lahitler arasında yapılan kano yolculuğu büyüleyici bit etki bırakıyor.
 • Scuba diving Kaş ile özdeşleşmiş bir aktivite. Mutlaka bir kere dalış yapmayı deneyin. Çünkü tertemiz sularda bir caretta  caretta ile yüzme şansını belki de siz yakalayacaksınız.
 • Kaleköy’ü mutlaka görün. Çünkü Keçi yolu dışında bir ulaşımı olmadığı için Kaleköy’e tekneler aracılığıyla ulaşım var. Burası halkının Likya ve Bizans kalıntıları arasında yaşadığı oldukça farklı bir atmosfere sahip…
 • Uzunçarşı’daki dükkanlardan alışveriş yapın. Çünkü El işçiliği gümüş takılar, Likya halıları, kilimler, cam sanat eserleri, tahta oyma figürler ve tasarım kıyafetler bulma imkanınız var.
 • Antiphellos Antik Tiyatrosu, Xanthos Antik Kenti ve Patara Antik Kenti Kaş-Kalkan sınırları içinde yer alan antik kentler…Ayrıca Bu kentleri mutlaka görün.
 • Patara Plajı’nda denize girin. Patara’nın yani Caretta Caretta’ların plajı…

Dalaman’dan Kaş’a Nasıl Gidilir

Ege ve Akdeniz’in gözde tatil merkezleri için rezervasyon, transfer gibi hizmetlerden en uygun fiyatlarla yararlanmanın tam zamanı. Çünkü Kaş’a gidecek olanların öncelikle uçakla Dalaman Havalimanı’na gelmesi ve Dalaman’dan Kaş’a kara yoluyla devam etmesi ulaşımın en pratik yolu. Ayrıca bu yolculuğu daha da konforlu gerçekleştirmek içinse Özel transfer hizmetlerimizden uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Dalaman Havalimanı’ndan özel araçlarımızı kiralayabilir veya paylaşımlı transfer seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Çünkü size ve sevdiklerinize çok ama çok önem veriyoruz.

Özel tekne turu detaylarını incelemek için :

https://aslarturizm.com/tur/kekova-ozel-tekne-turu-kekova-ozel-tekne-turu-fiyat-kekova-ozel-tekne-turu-ucret/

Taşıma fiyatlarımız hakkında bilgi almak için :

kaskalkanshuttle.com

Youtube Kanalımızı incelemek için :

https://www.youtube.com/@aslarturizm6651

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Antalya Kaş Transfer, Antalya Kaş Transfer Fiyatları, Antalya Havalimanı Kaş Transfer, Antalya Kaş VIP Transfer, Antalya Kaş Transfer Ücreti, Antalya Kaş Transfer Firmaları
Antalya Kaş Antalya Transfer
Antalya Kaş Antalya Transfer Hizmeti Antalya Kaş Antalya Transfer detayına gelirsek...
Dalaman Kalkan Transfer Fiyatları, Dalaman Kalkan Transfer Ücreti, Dalaman Kalkan ulaşım, Dalaman Kalkan arası kaç km, Dalaman Kalkan VIP Transfer, Dalaman Kalkan ucuz transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer Hizmeti Kalkan, Akdeniz sahil şeridinin küçük ama...
Dalaman Patara Transfer, Dalaman Patara arası kaç km, Dalaman Patara Transfer Ücreti, Dalaman Patara Transfer Saatleri
Dalaman Patara Dalaman Transfer
Dalaman Patara Dalaman Transfer Hizmeti Türkiye özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde...
Antalya Kalkan Transfer, Antalya havalimanı kalkan transfer, Havalimanı transfer kalkan antalya, Antalya Kalkan Transfer Ücreti, Antalya Kalkan Transfer Saatleri
Antalya Kalkan Antalya Transfer
Antalya Kalkan Antalya Transfer Tatil planında rotasını Kalkan’a çevirenler dikkat! Artık...
VIP Transfer
En uygun fiyata transfer hizmeti bul