Dalaman Patara Dalaman Transfer

Dalaman Patara Dalaman Transfer Hizmeti Türkiye özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde yer alan kıyı kentleriyle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Doğal...

Dalaman Patara Dalaman Transfer Hizmeti

Türkiye özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde yer alan kıyı kentleriyle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri ve tarihiyle dikkat çeken gözde turizm merkezlerinden biri ise Kaş. Patara Antik Kenti ve Patara Plajı, Kaş’ın en çok turist çeken noktaları arasındaki yerini koruyor. Peki, Patara’ya  Dalaman Patara Transfer ile nasıl gidilir? Patara Plajı’nın özellikleri nelerdir? Patara hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda okuyabilirsiniz.

Patara’ya nasıl gidilir?

Patara bugün Antalya’nın Kaş ilçesi sınırlarında yer alan özel bir antik kent. Tarihi, Likyalılar’a dayanan bu kenti görmek, keyifli bir tatil yapmak ve denize girmek isteyenler için rotayı şöyle planlamak ideal olabilir: Öncelikle Dalaman Havalimanı’na uçmalısınız. Patara’ya gitmek için neden Antalya değil de Dalaman Havalimanı’nı tercih etmelisiniz sorunun cevabı ise basit: Dalaman, karayolu ile Kaş’a çok daha yakın. Ancak karayolu zorlu bir yol. Kaş’a gitmek için ebette toplu taşıma araçları var ancak bu araçlar içinde bulunduğumuz salgın sürecinde hem sağlık adına riskli hem de maliyetli olabiliyor. Dalaman Havalimanı’nda indikten sonra direkt olarak Patara’ya gitmenin en kolay ve avantajlı yolu ise transfer hizmet almak. Aslar Turizm, donanımlı vip araçlarıyla özel havaalanı transfer hizmeti sunuyor. Önceden rezervasyonla konforlu bir yolculuğa çıkmaya siz de hazır olun.

Patara Plajı’nın özellikleri

Patara Plajı’nın özellikleri hakkında bilgi vermeden önce Patara’nın tarihi hakkında bilgi edinmekte fayda var. Antalya il sınırları içerinde yer alan Patara, tarihteki en eski cumhuriyetlerden biri olan Likya Birliği’nin. başkentliğini yapmış olan çok özel bir kent. Efsanevi bilgilere göre su perisi Lycia ve Tanrı Apollon’un oğlu Patarus bu kentin kurucusu. Zaten kent ismini de anlaşıldığı üzere Patarus’tan alıyor. Antik kent kalıntılarının da yer aldığı Patara dünyanın en eski parlamento binasına ev sahipliği yapıyor. Likya Birliği olarak anılan cumhuriyetin kentlerinden biri olan Patara’nın en önemli özelliği 3 oy hakkı bulunan altı büyük şehirden biri olması. İlerleyen süreçte Patara önemli bir Hristiyanlık merkezi oluyor. Çoğu kişinin Noel Baba olarak bildiği Aziz Nikolaos’un da Patara’da doğduğu tarihi bilgiler arasında yer alıyor. Unesco Geçici Miras Listesi içinde yer alan Patara Antik Kenti’nin denizle olan ilişkisi günümüzde kesilmiş durumda. Ancak Patara Plajı da görülmeye ve deneyimlemeye değer özelliklere sahip bir plaj.

İşte Patara Plajı’nın özellikleri:

  • Patara Plajı 12 km ve kum sahil şeridine sahip. Bu özelliğiyle dünyanın en uzun plajı unvanını da taşıyor.
  • İncecik kumuyla ayakları okşayan plaj ne yazık ki kum hırsızlarının gözdesi konumunda. Doğayı seven herkesin bu plajda bir kez bile yürümesi gerekiyor.
  • Patara plajı soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta’ların yuvası. Bu nedenle plaja giriş çıkış yaz ve kış dönemlerinde belli saatler aralığında yapılabiliyor. Caretta Caretta’ların bıraktığı yumurtaların zarar görmemesi adına bu kurala uymak ve plajı temiz kullanmak çok büyük önem taşıyor.
  • Plaj yaz döneminde sabah 08.00 ila akşam 20.00 arasında halka açık…

Patara’da neler yapılır?

Dinlenmek için Patara’yı tercih edenler pek çok alternatife sahip. Bu bölgede pek çok farklı aktivite gerçekleştirilebiliyor. Örneğin, tatilinizi yalnızca Patara’yı görmeye ayırmak zorunda değilseniz. Buradan kalkan tur tekneleriyle farklı yerlerde denize girebilir. Daha fazla doğal güzelliği yakından görebilirsiniz. Kano ile denize açılabilirsiniz. Bu sırada antik kent kalıntılarının size eşlik edeceğini ve bu seyahatinizi daha da renklendireceğini hatırlatalım.

Patara’da yapabileceğiniz bir başka keyifli bir aktivite ise kanyon yürüyüşü… Ayrıca Patara dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonu’na oldukça yakın.

Çünkü Yıllar önce restorasyonu yapılan Patara Harabeleri de bölgede görülmeye değer kalıntılardan.

Patara Kum Tepesi ise Patara Plajı’nın ortasında yer alıyor. Ve tatiline romantizm katmak isteyenlere dünya üzerindeki en güzel günbatımlarından birini vadediyor.

 

Özel tekne turu detaylarını incelemek için :

https://aslarturizm.com/tur/kekova-ozel-tekne-turu-kekova-ozel-tekne-turu-fiyat-kekova-ozel-tekne-turu-ucret/

Taşıma fiyatlarımız hakkında bilgi almak için :

kaskalkanshuttle.com

Youtube Kanalımızı incelemek için :

https://www.youtube.com/@aslarturizm6651

Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Antalya Kaş Transfer, Antalya Kaş Transfer Fiyatları, Antalya Havalimanı Kaş Transfer, Antalya Kaş VIP Transfer, Antalya Kaş Transfer Ücreti, Antalya Kaş Transfer Firmaları
Antalya Kaş Antalya Transfer
Antalya Kaş Antalya Transfer Hizmeti Antalya Kaş Antalya Transfer detayına gelirsek...
Dalaman Kaş Transfer, Dalaman Kaş Transfer Fiyat, Dalaman Kaş Transfer Ücreti, Dalaman Kaş Transfer Saatleri, Dalaman Kaş Transfer Kaç Saat,
Dalaman Kaş Dalaman Transfer
Dalaman Kaş Dalaman Transfer Hizmeti Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden biri olan...
Dalaman Kalkan Transfer Fiyatları, Dalaman Kalkan Transfer Ücreti, Dalaman Kalkan ulaşım, Dalaman Kalkan arası kaç km, Dalaman Kalkan VIP Transfer, Dalaman Kalkan ucuz transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer
Dalaman Kalkan Dalaman Transfer Hizmeti Kalkan, Akdeniz sahil şeridinin küçük ama...
Antalya Kalkan Transfer, Antalya havalimanı kalkan transfer, Havalimanı transfer kalkan antalya, Antalya Kalkan Transfer Ücreti, Antalya Kalkan Transfer Saatleri
Antalya Kalkan Antalya Transfer
Antalya Kalkan Antalya Transfer Tatil planında rotasını Kalkan’a çevirenler dikkat! Artık...
VIP Transfer
En uygun fiyata transfer hizmeti bul